Duvar Uygulamaları


Duvar Kağıdı

Modern yaşamın gereksinimlerinden geri kalmamak, metropollerin içinde yaşarken bile doğanın içinde olmak, ev hayatını kolaylaştırmak, karışık zor mekanlar yerine huzur veren yaşanabilir evler günümüzün dekorasyon anlayışını oluşturmuştur. Yaşadığımız mekanlarda en büyük yüzölçümüne sahip alanlar olan duvarlar iç mekan dekorasyonundaki önemli detayların başında gelmektedir, dekorasyonun en önemli unsurudur. Gözümüze hoş gelen, ruhumuzu okşayan şeylerden hoşnutluk duyarız, ruhsal olarak dinleniriz. Yaşadığımız mekanların daha iyi ve hoş görünmesini sağlayan duvar kağıtları konfor, sanat ve güzelliği birleştirerek iç dekorasyon da önemini geçmişten bugüne arttırarak sürdürüyor.

SİLİNEBİLİR : Islak nemli bezle doğal sabunlu su ile silinerek temizlenebilir. Duvar kağıdınızın deforme olmaması için asidik yapısı olan kimyasal maddelerle temizlik yapılmaması gerekmektedir.

ALEVE DAYANIKLI : Avrupa birliğinde EN-235 normlarında belirtilen özelliklerde aleve karşı dirençli üretilmektedir.

SES İZOLASYONU : Profesyonel kullanımlar için özel üretilmiş akustik , evler için ise yumuşak dokulu tekstürlü bazı duvar kağıtları size bu avantajı sağlar.

ISI İZOLASYONU : Vinil ve püskürtme dokulu duvar kağıtları nem, küf ve mantar oluşumunu engeller % 20 lere varan ısı izolasyonu sağlayabilmektir.

SAĞLIK : Hijyenik ve sağlıklı olduğuna yönelik testlerinin yapılmış, kanserojen ve alerjen maddelerinin olmadığına dair sertifikalarının onaylanmış olması gerekmektedir.

BEBEKLER İÇİN DOĞAL DUVAR KAĞITLARI : Ham kağıt ve kök boyalardan üretilir.

UZUN ÖMÜRLÜ VE EKONOMİK : Güneşe dayanıklı olmasından dolayı uzun süre solmama ve dayanıklı olma özelliiğine sahiptir.

ÖRTÜCÜ : Esnek ve sağlam yapısı duvarlarınızda ki hataları kapatmanızda yardımcı olur.


Cam Elyafı Duvar Kaplama

Cam ipliğinden uretilen cam elyafı dokuma tavan ve duvar kaplamasıdır. Konutlar, hastaneler, cocuk bakım evleri, kamu binaları, sosyal tesisler, ofis binaları, okullar, anaokulları, muzeler, oteller, restoranlar, wellness merkezleri, alışveriş merkezleri, tren istasyonları, havalimanları, kışlalar gibi işlek alanlarda kullanılmaktadır.

Mimarın kavramsal vizyon şekliyle, alan ve ürün fonksiyonu arasındaki ilişki her zaman doğru orantılı olmalıdır. Işık, form, malzemeler ve yüzeyler, günlük hayatta mükemmel bir oda atmosferini sağlamak ve kullanıcının isteklerini karşılamak için birlikte hareket etmektedirler. Bu bağlamda düz duvarlar odanın atmosferini tam olarak yansıtmak için çok önemlidir. Düz cam elyafı dokuma duvarları ve tavanları estetik yüzeylere dönüştürmekte en büyük yardımcıdır.Doğal Taş Kaplama

Doğal taş kaplamalar ev içinde de çok tercih edilmektedir. Yeni iç mimari uygulamalarda, mimarlar tarafından taş kullanımı gittikçe artmaktadır. Siz de yapılarınızda taş kullanarak, hem ferah mekanlar yaratın hem de yapılarınızın değerini artırın.

Bilindiği gibi Mermer, Granit, Traverten gibi doğal taşlar mimaride büyük rol oynamaktadır. Özellikle son yıllarda revaçta olan Traverten. Gerek ülkemizde gerekse yurtdışında teknoloji el verdiğince, fayans, patlatma, file üstü mozaik vs.gibi  çok çeşitli şekillerde işlenip evlerimizde ve diğer mekanlarda yerini almıştır.

Doğal taşlar içerisinde popülerliği artan diğer bir ürün ise Doğal Kayrak  taşıdır.Özellikle peyzaj  mimarisinde, park zeminlerinde, villa cephe kaplamalarında son zamanlarda kullanımı artan bir malzeme olmaya başlamıştır.